2015 óta az iskola és az óvoda a német nemzetiségi önkormányzat fenntartásában működik, ami jelentősen jobb feltételeket biztosít az intézményeknek, ezentúl kiegészítő támogatásokat is biztosítva részükre. Hogy ez így maradhasson, fontos, hogy a község nemzetiségi jellege erős legyen, hogy minél többen regisztráljanak az országgyűlési választásoknál a nemzetiségi névjegyzékbe, majd a listás szavazásnál a pártoktól független országos német nemzetiségi önkormányzatra (MNOÖ) szavazzanak április 8-án . Kellő számú listás szavazattal a német nemzetiségi képviselő-jelölt országgyűlési képviselő lehet, ami tovább erősítheti a német nemzetiségi önkormányzatok helyzetét és iskolánk, óvodánk működését. Az egyéni országgyűlési képviselőjelöltekre ettől függetlenül ugyanúgy szavazhatnak mint korábban. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak és szavazzanak az Országos  Német Nemzetiségi Önkormányzatra, mert a hartai iskola és óvoda, s ezáltal Harta szempontjából ez döntő fontosságú lehet.

Részletes tájékoztató (felhívás) ezen az oldalon olvasható.

Online regisztráció